Kaip tapti rėmėju?
Mūsų rėmėjai
Ukmergės LIONS klubas
LevelingUp
Ieva Photography
Gin Design
Mūsų veikla
Kontraktas visam gyvenimui (arba, kas tas cerebrinis paralyžius)
Kažkas yra pasakęs: „Cerebrinis paralyžius gali mane sulėtinti, bet jis manęs nesustabdys.“. Šioje citatoje daugelis gyvenančių su cerebriniu paralyžiumi įžvelgs save. Ne išimtis ir aš… Gimti aš skubėjau – į pasaulį atėjau keliais mėnesiais anksčiau. Nors gydytojų prognozės nebuvo optimistinės, tačiau gyventi labai norėjau… Tik už skubėjimą teko „pasirašyti kontraktą visam gyvenimui“ – gyventi su cerebriniu paralyžiumi… Kviečiu išsamiau susipažinti…
Kodėl žmonės su negalia taip retai išeina iš namų
Labas! Džiaugiuosi, kad nusprendei dalį savo laiko paskirti detalesniam susipažinimui su trumpomis istorijomis iš mano gyvenimo – visomis patirtimis, kurios nutinka turint kūną, kuris ne visai paklūsta įprastoms visuomenės taisyklėms, arba, kitaip tariant, turint cerebrinį paralyžių. Šiandien neįgalieji sulaukia visuomenės dėmesio. Jie įtraukiami į įvairius projektus, suteikiančius galimybę visuomenei suprasti, kad žmogus su negalia – toks pats kaip ir visi –…
Apie svajones ir kaip nepasiduoti
Nuo mažens turėjau ne vieną svajonę ir tos svajonės buvo visiškai nerealios, stulbinančios ir neįtikėtinos. Jei dabar kas nors jums garsiai įvardintų jūsų vaikystės svajonę, turbūt sakytumėt jam, ką nors panašaus, į tai – žmogau, pareik atgal į realybę, taip nebūna, tai neįmanoma. Kodėl? Nes vaikystės svajonės buvo nesuvaržytos ir tikros. Nes vaikystėje mes – laisvi, o mūsų mintys ir…
Apsilankymas M. K. Čiurlionio muziejuje – „Angelų takais“
Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus archyvo nuotrauka M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune praeitų metų vasarą lankiausi pirmą kartą. Tada jie dar tik baiginėjo savo rekonstrukciją ir muziejaus pritaikymą įvairias negalias turintiems žmonėms. Tačiau kelionė iki muziejaus prasidėjo su nuotykiais – mane ten nuvežti turėjusiam viruotojui per klaidą pasakiau ne savo dabartinį adresą, o tą, kuriame gyvenau su mama!… Kokia stipri ta…
Apsilankymas Art Compensa menų mugėje
Menai vienokia ar kitokia forma man niekada nebuvo svetimi. Mokyklos laikais – kiek leido galimybės – piešiau lipdžiau. Keletą kartų dalyvavau menų konkursuose, olimpiadose. Baigus mokyklą taip pat užsiiminėjau decoupage technika. Po to gyvenime atsirado karoliukų vėrimas, šia technika laisvu laiku kuriu įvairius papuošalus, aksesuarus. Tad, kai sulaukiau Art Compensa pasiūlymo apsilankyti jų rengiamoje meno mugėje, tikrai apsidžiaugiau. Tai…
Pasakoja Gabrielė: Ryga nėra itin draugiška keliautojams su negalia
Savo patirtimi dalinasi mūsų bendruomenės narė Gabrielė Ivanauskaitė. 2024 metų gegužės mėnesį su neįgaliojo vežimėliu buvau trumpoje dviejų naktų kelionėje Rygoje. Gyvenau pačiame senamiesčio centre, nes mano tikslas buvo apžiūrėti Rygos senamiestį. Rašau šį straipsnį ir tikiuosi, kad jis žmonėms su negalia padės apsispręsti dėl kelionės į Rygą arba tinkamai pasiruošti ketinantiems keliauti. Straipsnį pradėsiu nuo miesto aptarimo. Ryga yra…
Kodėl nusprendžiau kurti turinį apie žmogaus su negalia kasdienybę
Galbūt skaitei mano senesnius tinklaraščio įrašus? Ne? Ten pasakojau, kad 2020 m. pasauliui truputį sustojus, draugų ir šeimos paskatinta įkūriau fondą „Mažiau laiptų“, o 2022 m. pradžioje išsikrausčiau iš tėvų gyventi savarankiškesnio gyvenimo. Per tą sąlyginai neilgą laiko tarpą teko bendrauti ar susipažinti su daug naujų man žmonių, kurie vienaip ar kitaip padėjo ir vis dar padeda man kraustymosi laikotarpiu…
Asmeninis asistentas – didesniam pasitikėjimui savimi ar draugas už pinigus?
Kas ta asmeninė pagalba ir kas yra asmeninis asistentas? Tai nuo 2021-ųjų metų veikianti paslauga, kaip ją pristato Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir asmeninę pagalbą Ukmergės r. savivaldybėje organizuojantis bei teikiantis Ukmergės socialinių paslaugų centras, padedantis žmogui namuose ir viešojoje erdvėje. Asmeninis asistentas gali padėti pasirūpinti asmens higiena, maistu, judėti ten, kur nėra pritaikyta aplinka, surasti tinkamą transporto priemonę,…
Kai gyvenimas turi įdomų humoro jausmą – apie išsikraustymą į nuomojamą butą
Kai buvau paauglė ir dar mokiausi mokykloje, turėjau didžiausią SVAJONĘ. Tai – mano poreikiams pritaikyti namai, iš kurių savarankiškai, kada panorėjusi galėčiau išeiti į lauką ar nuvykti į reikiamą vietą. Tos svajonės išsipildymą visada įsivaizdavau maždaug taip: iki 30 metų (tuo metu atrodė, kad sulaukus TOKIŲ metų būsiu jau labai subrendusi) būtinai turėsiu nuosavą namą su terasa, kurioje vasaros rytais…
Kaip kelionė gali motyvuoti imtis pokyčių
Samuel Johnson yra pasakęs: „Kelionių tikslas yra pagal tikrovę pertvarkyti vaizduotę ir vietoj galvojimo, kaip dalykai galėtų atrodyti, pamatyti, kokie jie yra iš tiesų“.
Turi idėjų bendradarbiavimui?
Susisiek palikdamas komentarą arba kreipkis tiesiogiai el.paštu maziaulaiptu@gmail.com
– Indrė