Bendruomenės narės Gabrielės Ivanauskaitės pasidalinimas.

Trumpas aprašymas

Rygos senamiestis (Vecryga) – į UNESCO Pasaulio paveldų objektų sąrašą įtrauktas senamiestis, kuriame gausu viduramžių architektūros paminklų. Anksčiau tik senamiesčio teritorija buvo Rygos miestas, todėl visa senoji architektūra yra senamiestyje. Gausu senovinių, akmenimis grįstų gatvelių.

Ką galima pamatyti?

Visą senamiestį ir įvairius senamiesčio objektus: Rygos Katedrą, šv. Petro bažnyčią, Juodagalvių namus. Taip pat galima nueiti ir prie nacionalinės operos ar kitų Rygos lankytinų objektų.

Pritaikymas judėjimui neįgaliojo vežimėliu 

Lauko grindinys. Senas, akmenuotas grindinys nėra pritaikytas žmonėms su judėjimo negalia. Ne visur yra geri ir pakankamai platūs šaligatviai. Reikalinga palydovo pagalba.

Viešbutis. Viešbutyje problemų judant nekilo. Buvau apsistojusi viešbutyje Hotel Justus, adresu Jauniela 24, Ryga, LV-1050, Latvija.

Restoranai, kavinės. Kai kuriuose restoranuose ar kavinėse yra rampos, gausu staliukų lauke (šiltuoju sezonu). Mes lankėmės kavinėje Domini Canes prie Šv. Petro bažnyčios, ji buvo pritaikyta. Paprastai, norėdama rasti pritaikytą kavinę ar restoraną, tai darau per Google Maps programėlę, kurioje prie kiekvieno jų būna ženkliukas neįgaliojo vežimėlio (pritaikyta) arba nubraukto neįgaliojo vežimėlio (nepritaikyta).

Stotis. Rašo, kad Rygos geležinkelio stotis nėra pritaikyta, tačiau man problemų nekilo – mus pasitiko darbuotojai, yra liftas.

Papildoma informacija

Vykstant traukiniu į Rygą, reikia perspėti Lietuvos geležinkelius.

Kaip nuvykti?

Vykti galima automobiliu, traukiniu, lėktuvu arba autobusu (nežinau tik dėl autobuso pritaikymo).

Adresas

Vecryga, Ryga, Latvija.

Apibendrinimas

Rygos senamiestis – UNESCO paveldo objektas, kurį aplankyti verta. Judėti vežimėliu gana sunku, rekomenduoju keliauti su palydovu.

Jei informacija buvo naudinga

Pastebėjote netikslumų? Norite informuoti bendruomenę apie lokaciją, pritaikytą žmonėms su judėjimo negalia? Susisiekite ir papildysime savo gidų archyvą!

Palikti komentarą