Raudondvario Dvaras FB nuotr.

Trumpas aprašymas

Raudondvario dvaras – dvaras, stovintis Raudondvaryje. Istorikai teigia, kad pilį XVI a. antroje pusėje pradėjo statyti Kauno pakamaris, Vaitiekus Dzevaltauskas. Vėliau pilies dvarą valdė visa eilė iškiliausių Lietuvos didikų: Jonas Eustachijus Kosakovskis, Janušas Radvila, Boguslavas Radvila, Emanuelis ir Benediktas Henrikas Tiškevičiai bei daugelis kitų.

Ką galima pamatyti?

Raudondvario ansamblį sudaro išlikę rūmai su bokštu, du oficinų pastatai, oranžerija, ledainė, 3,8 hektarų ploto parkas. Jame organizuojami koncertai, festivaliai, parodos ir kiti renginiai, pavyzdžiui, Vasario 16-osios minėjimas, Valstybės dienos šventė, Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventė.

Pritaikymas judėjimui neįgaliojo vežimėlyje (mano patirtis)

Grindinys Kaip ir kiekvieno autentiško dvaro ar pilies aplinkos grindinys nėra labai draugiškas neįgaliojo vežimėlio naudotojams (nebent turi stiprias rankas ir puikiai laikai balansą), tad judant pravers lydintis asmuo, elektrinis vežimėlis ar vežimėlio varytuvas.

Vidaus grindinys, rampos. 2018 m. į kompleksą persikėlė Kauno rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius. Į jį patekti mačiau įrengtą rampą.

Keltuvai. Jų nepastebėjau, galbūt dėl to, kad vaikščiojome tik lauko teritorijoje.

Matomumas. Kadangi dvarą lankėme ne darbo laiku, vaikščiojome tik lauko teritorijoje, ten visi pastatai ir dekoracijos gerai matomi.

Darbuotojai.  Neteko bendrauti, tik lauke tą dieną dirbo keletas lauko darbininkų 🙂

Tualetai. Šiame objekte neteko jais naudotis, tad informacijos pateikti negaliu.

Papildoma informacija. Akį traukiančioje oranžerijoje įsikūręs restoranas, menų inkubaroriuje pristatomi meninkų darbai, taip pat dvaro teritorijoje vykdomos edukacijos ir ekskursijo

Kaip nuvykti?

Vykimas automobiliu.  Kai aplankiau šią pilį, vykome automobiliu, savarankiškai be išankstinio plano, pakeliui aplankėme dar kelis sudominusius objektus.

Vykimas viešuoju transportu. Kadangi, kol kas vykti viešuoju transportu į tokius objektus nesu bandžiusi, tai negaliu komentuoti tokios galimybės, tačiau norint vykti tokiu metodu, reikėtų įvertinti viešojo tranporto pritaikymą ir maršrutų dažnumą. Beje savaitgaliais nuo gegužės iki rugsėjo – laivu iš Kauno senosios prieplaukos.

Vykimas su kelionių organizatoriumi. Šio varianto neteko bandyti, bet internete galima rasti net kelis organizatorius rengiančius ekskursijas į šį objektą, tačiau ar kelionės pritaikytos judantiems neįgaliojo vežimėliu reikėtų terautis organizatorių.

Naudinga informacija

Adresas: Pilies takas 1, Raudondvaris, 54127, Kauno rajonas

Darbo laikas pilies pastate

II-V 8:00–17:00 VI 10:00–16:45

Pietų pertrauka 12:00-12:45

Apibendrinimas

Raudondvario dvarasdvaras, kurio mūrų spalva suteikė pavadinimą ir visai gyvenvietei. Pirmą kartą lankiausi dvaro ne darbo dieną, bet tikrai vertas aplankyti dar kartą – sudalyvauti edukacijoje, oranžerijoje išgerti kavos su desertu ar aplankyti Kalėdų eglutės įžiebimo šventę žiemą.

Jei informacija buvo naudinga

Pastebėjote netikslumų? Norite informuoti bendruomenę apie lokaciją, pritaikytą žmonėms su judėjimo negalia? Susisiekite ir papildysime savo gidų archyvą!

Palikti komentarą