Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus FB nuotr.

Trumpas aprašymas

Tai yra vienintelė vieta pasaulyje, kur sukauptas beveik visas įžymiausio lietuvių dailininko, kompozitoriaus, literato ir visuomenės veikėjo M. K. Čiurlionio (1875–1911) kūrybinis palikimas.

Aš vykau paklausyti Camino Lituano dalyvių rengto muzikos koncerto ir pamatyti virtualios realybės filmą „Angelų takais“, kurių belaukiant turėjau progą apžiūrėti M. K. Čiurlionio darbus.

Ką galima pamatyti?

Muziejuje eksponuojami genialaus lietuvių menininko tapybos ir grafikos darbai, organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai: atlikėjų koncertai, knygų pristatymai, paskaitos, seminarai, mokslinės konferencijos, vedamos ekskursijos, edukacinės programos. Muzikos salėje galima pasiklausyti M. K. Čiurlionio muzikos kūrinių įrašų.

Pritaikymas judėjimui neįgaliojo vežimėlyje (mano patirtis)

Atvykimas į muziejų. Muziejus savo interneto svetainėje pateikia detalų planą, su atvaizdavimu kur yra statūs šlaitai, pandusai, automobilio stovėjimo vieta, skirta asmenims su negalia, nurodyto patekimo į muziejų kryptys ir pan.

Vidaus grindinys. Juo lengvai buvo galima judėti muziejaus erdvėse

Keltuvai, liftai. Iš vestibiulio į ekspozicijas galima užkilti laiptiniu keltuvu; jis yra kairėje pusėje nuo bilietų kasos. Muziejuje yra du liftai, kuriais pasieksite parodas ir ekspozicijas.

Matomumas. Dėl jo problemų neturėjau. Judant muziejaus erdvėje galima nuosekliai susipažinti su dauguma ekspozicijų bei kitomis erdvėmis, išsidėsčiusiomis skirtinguose pastato aukštuose.

Darbuotojai. Pasitiko draugiškai, kadangi kai ten lankiausi pritaikymas dar buvo progrese, darbuotojas pasitiko ir išlydėjo palaikydamas duris ir padėdamas įveikti slenkstį. Pačiame muziejuje darbuotojai taip pat maloniai pasitiko pasiūlė susipažinti su informacija.

Tualetai. WC, pritaikytas asmenims su negalia, pasiekiamas liftu.

Papildoma informacija. Muziejus savo interneto svetainėje pateikia išsamią informaciją apie įvairias negalias turintiems asmenims pritaikytas edukacijas renginius ir ekspozicijas. Svetainėje taip pat galima išmėginti virtualų turą po muziejų ir muziejaus interjerą bei nuostabią Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą pamatyti nešeinant iš namų.

Kaip nuvykti?

Vykimas automobiliu. Kai aplankiau šį muziejų, mane vežė lydintis asmuo, galima sakyti, turėjau nuosavą vairuotoją šiai kelionei.

Vykimas viešuoju transportu. Kadangi, kol kas vykti viešuoju transportu į tokius objektus nesu bandžiusi, tai negaliu komentuoti tokios galimybės, tačiau norint vykti tokiu metodu, reikėtų įvertinti viešojo tranporto pritaikymą ir maršrutų dažnumą.

Vykimas su kelionių organizatoriumi. Muziejus siūlo edukacijas įvairius renginius (tarp jų ir virtualios realybės seansą „Angelų takais“ ir ekskursijas įvairioms asmenų grupėms muziejuje bei jo padaliniuose. Į jaas reikia rezervuotis laiką iš anksto. Tačiau ar kas organizuoja keliones iki muziejaus, informacijos nepavyko rasti.

Naudinga informacija

Adresas: V. Putvinskio g. 55, Kaunas

Darbo laikas: II-VII 10.00-18.00; IV 11.00-19.00

Asmenims, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba kuriems nustatytas 25 proc. ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis) muziejaus lankymas nemokamas

Apibendrinimas

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus – puikiai pritaikytas asmenims su judėjimo (ir ne tik) negaliomis. Visa informacija aiškiai pateikta muziejaus internetinėje svetainėje, o atvykus maloniai pasitiks padėti nusiteikęs muziejaus personalas. Patiko ir koncertas, ir pasižvalgymas po M. K. Čiurlionio darbus, tačiau didžiausią įspūdį paliko virtualios realybės seanso „Angelų takais“ peržiūra.

Jei informacija buvo naudinga

Pastebėjote netikslumų? Norite informuoti bendruomenę apie lokaciją, pritaikytą žmonėms su judėjimo negalia? Susisiekite ir papildysime savo gidų archyvą!

Palikti komentarą