Raudonės pilis FB nuotr.

Trumpas aprašymas

Raudonės pilis įkurta Jurbarko rajone. Tai vienas iš nedaugelio Renesanso epochos architektūrinių paminklų Lietuvoje. Pilies išvaizda išsiskiria raudonais mūrais, kas labai atitinka jos pavadinimą, o istoriją įtakojo gaisrai ir dažnai besikeičiantys savininkai ir besikečiančios istorinės aplinkybės, tačiau jos grožis Raudonės miestelį garsina jau daugiau nei 400 metų.

Ką galima pamatyti?

XX a. viduryje pilis buvo restauruota ir joje įkurta Raudonės pagrindinė mokykla. Mokykla pilyje! Skamba kaip eilutė iš Hario Poterio knygos ar filmo! Dabar čia galima apžiūrėti tuo metu eksponuojamas parodas, aplankyti pilyje vykstančią mugę, įsigyti suvenyrų.

Pritaikymas judėjimui neįgaliojo vežimėlyje (mano patirtis)

Grindinys. Kaip ir kiekvieno autentiško dvaro ar pilies aplinkos grindinys nėra labai draugiškas neįgaliojo vežimėlio naudotojams (nebent turi stiprias rankas ir puikiai laikai balansą), tad judant pravers lydintis asmuo, elektrinis vežimėlis ar vežimėlio varytuvas.

Vidaus grindinys, rampos. Galbūt dėl to, kad iki 2018 m pilies pastate veikė Raudonės pagrindinė mokykla, vidaus grindinys lygus, durys taip pat pakankamai plačios, tad galėjau puikiai pati judėti ir apžiūrinėti ekspozicijas.

Keltuvai. Keltuvų šiame objekte nepastebėjau, bet ir nepasigedau.

Matomumas. lygus vidaus grindinys, nesiauri pravažiavimai į patalpas leido ekspozicijos eksponatus pamatyti iš arti ir be nesklandumų, išskyrus bokštą, nes jis nepritaikytas judėjimo negalia turintiems asmenims.

Darbuotojai. Atvykus pilies prieigose pasitiko, sienelė su Raudonės herbu ir netoliese įrengtas informacinis centras. Paskambinus varpeliu atėjo darbuotojai ir papasakojo ką galime pamatyti, patarė, ką galima pamatyti ne tik pilyje, bet ir apylinkėse.

Tualetai. Kadangi tą dieną planavome aplankyti dar vieną objektą ir dar reikėjo kelio galą grįžti namo, labai pravertė čia esantys pakankamai erdvūs tualetai. Galėjau lengvai įvažiuoti vežimėliu ir savarankiškai susitvarkyti.

Papildoma informacija

Greta pilies yra Raudonės parkas, vandens malūnas, gamtos paminklas – Gedimino ąžuolas. Driekiasi dvi mažalapių liepų ir paprastųjų eglių alėjos. Auga apie 200 metų kaštonas, kurio skersmuo siekia 1,3–1,4 metro.

Kaip nuvykti?

Vykimas automobiliu. Kai aplankiau šią pilį, vykome automobiliu, savarankiškai be išankstinio plano, pakeliui aplankėme dar kelis sudominusius objektus.

Vykimas viešuoju transportu. Kadangi, kol kas vykti viešuoju transportu į tokius objektus nesu bandžiusi, tai negaliu komentuoti tokios galimybės, tačiau norint vykti tokiu metodu, reikėtų įvertinti viešojo tranporto pritaikymą ir maršrutų dažnumą.

Vykimas su kelionių organizatoriumi. Šio varianto neteko bandyti, bet internete galima rasti net kelis organizatorius rengiančius ekskursijas į šį objektą, tačiau ar kelionės pritaikytos judantiems neįgaliojo vežimėliu reikėtų terautis organizatorių.

Naudinga informacija

Adresas: Pilies g. 1, Raudonė, Jurbarko r.

Darbo laikas: I-IV nuo 9.00 iki 18.00 V-VII nuo 9.00 iki 20.00

Apibendrinimas

Raudonės pilis – gerai pritaikyta vieta asmenims, judantiems neįgaliojo vežimėliu. Daug įdomių ekspozicijų ir eksponatų, kuriuos lengva ir įdomu apžiūrėti, o su kai kuriais galima ir nusifotografuoti! Čia vyksta daug švenčių, edukacijų ir įvairių renginių. Pilyje pateikiama informacija apie pastato istoriją, buvusius pilies savininkus, jų likimus.

Jei informacija buvo naudinga

Pastebėjote netikslumų? Norite informuoti bendruomenę apie lokaciją, pritaikytą žmonėms su judėjimo negalia? Susisiekite ir papildysime savo gidų archyvą!

Palikti komentarą

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę