Menai vienokia ar kitokia forma man niekada nebuvo svetimi. Mokyklos laikais – kiek leido galimybės – piešiau lipdžiau. Keletą kartų dalyvavau menų konkursuose, olimpiadose. Baigus mokyklą taip pat užsiiminėjau decoupage technika. Po to gyvenime atsirado karoliukų vėrimas, šia technika laisvu laiku kuriu įvairius papuošalus, aksesuarus.
Tad, kai sulaukiau Art Compensa pasiūlymo apsilankyti jų rengiamoje meno mugėje, tikrai apsidžiaugiau. Tai jau III-ioji tarptautinė tokia rengiama mugė, bet dar nei karto neteko joje sudalyvauti, tad mano susidomėjimas renginiu vis augo. Beliko susirasti tik kas palydėtų į mugę. Juk dviese linksmiau nei vienai. O ir pigiau nei važiuoti taksi. Čia į pagalbą atėjo Ukmergės LIONS klubo narė Kristina. Su ja sekmadienį išvykome į mugę.
Atvykus čia mus pasitiko tapyba, grafika, skulptūra, juvelyrika, keramika, fotografija, kūrybinės dirbtuvės, eksursijos, įvairūs konkursai. Čia savo kūrybą pristatė per pusšimtis autorių.
Didžiausia staigmena man tapo tai, kad šioje mugėje sutikome grupelę menininkų iš mano gimtojo miesto – Ukmergės. Jie šioje mugėje eksponavo ir menininkės, turinčios negalią, bei piešiančios viena kurtus piešinius. Susipažinome su Olgos Judakovos veikla ir projektais, juos aptarėme. Peržvelgėme Arūno Kulikausko fotografijų „Polaroidai“ albumą.
Kita sužavėjusi menininkė – Birutė Stančikaitė. Menininkė kūryboje naudoja litografijos, oforto ir akvatintos, mišrią techniką. Jos kūriniai patraukė akį savo gelsvais, šilumą ir lengvumą spinduliuojančiais tonais. Tačiau pabendravus su pačia autore sužinojome, kad jos kūryboje atsispindi visos menininkės gyvenimo situacijos – yra ir tamsesnių, kitokiomis technikomis kurtų kūrinių. Autorė mielai pakomentavo savo kūrybą, jos etapus ir pasiekimus. Šiltas, malonus ir šviesos kupinas pabendravimas.
Taip pat pasinaudojome proga pamatyti virtualios realybės filmą. Išsirinkome pagal Algio Kriščiūno paveikslus kurtą filmą „Žaisti gyvenimą“. Šiame filme apjungiama menininko kūryba – moters ir vyro istorija apie bėgantį gyvenimą. Kur paveikslai tampa istorijomis, kurias papildo poros vystomi dialogai ir puikiai užbaigia specialiai pritaikytas garso takelis.
Taip pat labai sužavėjo Gedimino Endriekaus kūryba. Jo darbuose vyrauja stovinčios, sėdinčios abstrahuotos žmogiškos figūros, būtybės, primenančios gyvūnus ar augalus, kartais pereinančios geometrines formos, minkštos, kampuotos, dinamiškos, kitos – sustingusios judesy. Pagrindinės Gedimino rūpimos temos – žmogaus kilmės ir jo buvimo prasmės klausimas. Pats kūrėjas sako: „Kiekvienas kūrinys turi kažkokią reikšmę, kurios negaliu apibūdinti. Mintys apie darbą išsigrynina po kurio laiko, kaip nusistovi drumstas vanduo, suvokimas ateina vėliau“. Man didžiausią įspūdį paliko menininko skulptūra “Atominės širdies motina”. Ji pagavo mano dėmesį ir tarsi užhipnotizavo, įtraukė į apmąstymus apie žmogaus buvimo prasmę.
Be aukščiau aprašytų menininkų ir jų kūrinių apžiūrėjome daugelio kitų menininkų kūrinius. VDA Tekstilės meno ir dizaino katedros demonstruotą siuvinėjimo mašiną. Šiuo metodu gali būti sukuriami ir maži, ir didesni įvairūs kūriniai. Taip pat pasigrožėjome juvelyrikos dirbiniais, stebėjome, kaip kiti dirbtuvėse kuria įvairius kūrinius, piešia, eksperimentuoja.
Apsilankymas Art Compensa menų mugėje buvo puiki proga prisiminti savo meniškąją pusę, įkvėpė prisiminti savo kūrybą, ieškoti naujų saviraiškos būdų. Norėtųsi ateityje aplankyti daugiau panašaus tipo renginių.
Galbūt turi pasiūlymų, kur galėčiau apsilankyti ateityje?
Burkime bendruomenę ir dalyvaukime renginiuose kartu!
Parašyk man: maziaulaiptu@gmail.com